Przegląd układu klimatyzacji samochodowej

Uzupełnienie klimatyzacji to nie wszystko, o czym należy pamiętać podczas przygotowywania auta do sezonu letniego. Należy też sprawdzić jej szczelność, uzupełnić poziom oleju, odgrzybić ją i wymienić wszystkie filtry.

Czyszczenie układu klimatyzacji samochodowej

Stosujemy chemiczne czyszczenie klimatyzacji samochodowej to metoda odgrzybiania oparta na wykorzystaniu do dezynfekcji specjalnego preparatu Cool Water. Urządzenie Magnetti Mareli Clean Air wykorzystując ultradźwięki o częstotliwości 1Mhz zamienia środek dezynfekcyjny w parę, która w łatwy sposób pozwala na zabicie bakterii, wirusów czy zarodników pleśni. Środek do czyszczenia pomaga również w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, takich jak zapach papierosów (nikotyny), zapachu zwierząt, itp.

Uzupełnienie czynnika R w układzie klimatyzacji

Napełniamy układy czynnikiem chłodzącym starym R-134a oraz nowym R-1234yf.
Czynnik nabijany jest razem z olejem, a cały proces trwa ok. godzinę. Do układu klimatyzacji podłącza się specjalne urządzenie zasysające całą starą substancję, by następnie przy pomocy podciśnienia sprawdzić ewentualne ślady wycieków. Jeśli wszystko jest w porządku, układ klimatyzacji nabijany jest odpowiednią ilością czynnika oraz dobranego środka smarującego.